O nás Program Kontakt Fotogalerie Mapa Staršovstvo
Interiér Exteriér Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Uhříněvsi a Říčanech

Srdečně Vás zveme

na bohoslužby, které se konají každou neděli v kostele v Uhříněvsi od 9.00 . Během prázdninových měsíců povídání s dětmi během bohoslužeb probíhat nebude.

Zástupy v době nepřítomnosti kazatele

V následujícíh termínech se s naléhavými prosbami obracejte na sestry farářky, které zastupují br. faráře Jiřího Orta.

12.7.-21.7.2021 Alžběta Hanychová, farářka ve FS ČCE v Horních Počernicích tel.č. 733 424 080

26.7.-13.8.2021 Pavla Jandečková, farářka ve FS ČCE v Sedleci-Prčici tel.č. 604 185 520

Sbírka na pomoc postiženým tornádem

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vypsala na své mimořádné schůzi sbírku na pomoc lidem na Jižní Moravě v regionu postiženém tornádem. Zde si můžete přečíst podrobnosti.

Bohoslužby v našem sboru

si můžete zde zpětně poslechnout.

Aktuální bohoslužby v textové podobě

najdete zde. Všechny texty bohoslužeb v kolonce "Kázání" v horní liště stránky.

Nedělní sbírka

V neděli 25.07.2021 je sbírka určena na pomoc postiženým přírodní katastrofou v Německu.

Chvalte Hospodina, všechny národy, všichni lidé, chvalte ho zpěvem, neboť se nad námi mohutně klene jeho milosrdenství. Hospodinova věrnost je věčná! Haleluja. (Žalm 117)

GDPR - prohlášení sboru

Záznamy bohoslužeb Zde najdete odkazy na audio a video nahrávky bohoslužeb v našem sboru.

Velikonoční číslo sborového dopisu Vyšlo nové číslo sborového dopisu. Otevřít si je můžete zde nebo v záložce "Sborové dopisy" na těchto stránkách.

0289172339/0800
Sbírek pro konkrétní účely se můžete účastnit nejen odevzdáním příspěvku v neděli po bohoslužbách. Při zaslání peněz bankovním převodem napište, prosíme, do kolonky "Zpráva pro příjemce" své jméno a účel, na který peníze posíláte. Křesťanský web s informacemi o aktuálním dění i s úvahami nad ním
Bleskové povodně v Německu
16.7.2021 18:01
Západ Německa, ale i části Belgie a Nizozemí zasáhly bleskové bouře. Mysleme, prosím, na oběti. Podrobnosti najdete zde.

Výrobky z Diakonie v Litoměřicích
5.7.2021 11:49
Nabízíme krásnou nabídku výrobků z chráněných pracovišť Diakonie v Litoměřicích.

Prohlášení SR ČCE k události v Teplicích
1.7.2021 17:39
Synodní rada ČCE vydala prohlášení k události v Teplicích, kde po policejním zákroku zemřel Rom Stanislav T.

Výtěžek Postní sbírky 2021
27.6.2021 18:11
Velice rád vyřizuji poděkování všem, kdo podpořili letošní postní sbírku. Byla určena na podporu vzdělání dětí nejen syrských uprchlíků a místních ohrožených rodin v Libanonu. Vynesla 1 016 000 Kč. Zde si můžete přečíst podrobnosti.

Byli zvoleni noví členové synodní rady ČCE
22.5.2021 21:34
Na 3. zasedání 35. synodu byli zvolení nové členky a členové do vedení naší církve – do Synodní rady. Zároveň byl zvolen nový synodní senior a synodní kurátor.

Poselství 3. zasedání 35. synodu ČCE
22.5.2021 21:23
V pátek 21. května 2021 proběhlo 3. zasedání 35. synodu. Nabízíme poselství tohoto zasedání synodu nejen církvi.

Nabídka MAS Říčansko o.p.s.
29.6.2020 14:58
Do našeho farního sboru nepatří pouze oblast Uhříněvsi, ale také Říčany a okolí. Právě sem míří nabídka neziskové organizace MAS Říčansko, které vedle mnoha dalších aktivit nabízí i sociální pomoc v obtížných životních situacích. Jednou z forem je i nabídka služeb sociálního koordinátora.