O nás Program Kontakt Fotogalerie Mapa Staršovstvo
Interiér Exteriér Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Uhříněvsi a Říčanech

Srdečně Vás zveme

na bohoslužby, které se konají každou neděli v kostele v Uhříněvsi od 9.00 hodin, a v Říčanech v domě Senior od 11.00 hodin.

Každou 1. neděli v měsíci jsou bohoslužby s vysluhováním večeře Páně (případné změny najdete v programu).

V Uhříněvsi  se každou 2. neděli v měsíci  konají bohoslužby pro rodiny s dětmi, ve zbývajících nedělích jsou děti zvány do "nedělní školy" (seznamování dětí s biblickými příběhy)

Českobratrská církev evangelická (ČCE)

patří mezi protestantské církve vzešlé z reformace. Svým jménem "českobratrská" se hlásí k české reformaci, husitskému hnutí, utrakvismu a především k Jednotě bratrské (známé také jako Čeští bratři). Svým označením "evangelická" vyjadřuje, že vychází z evangelia, a jako pravidlo víry a života přijímá Boží slovo dosvědčené v Bibli. Českobratrská církev evangelická vznikla spojením dvou protestantských církví, reformované (helvétské) a luterské (augsburské), na území Čech a Moravy v roce 1918. Vírou v Boha Otce, Syna a Ducha svatého jsme spojeni s křesťany všech vyznání a všech dob i míst.

Historie Farního sboru ČCE v Uhříněvsi a v Říčanech

Zřízení samostatného sboru spolu s územním vymezením bylo oznámeno dopisem Synodní rady ČCE dne 3. září 1930. To ovšem není datum vzniku sborového společenství v Uhříněvsi. Informace o cestě kazatelské stanice k ustavení samostatného sboru i o vzniku kazatelské stanice v Říčanech, se můžete dozvědět zde.

Slavnostní otevření opraveného kostela

Společně jsme sdíleli vděčnost za krásně opravený kostel. A věříme, že i nadále bude místem, kde se lidé nejen z našeho sborového společenství budou rádi setkávat. Podívejte se, že nám bylo spolu opravdu hezky.

GDPR - prohlášení sboru

Chvalte Hospodina, všechny národy, všichni lidé, chvalte ho zpěvem, neboť se nad námi mohutně klene jeho milosrdenství. Hospodinova věrnost je věčná! Haleluja. (Žalm 117)

Svatodušní číslo sborového dopisu

Vyšlo nové číslo sborového dopisu! Otevřít si jej můžete zde nebo v záložce "Sborové dopisy" na těchto stránkách.

Velikonoční číslo sborového dopisu

Otevřít si jej můžete zde nebo v záložce "Sborové dopisy" na těchto stránkách.

Postní číslo sborového dopisu

Otevřít si jej můžete zde nebo v záložce "Sborové dopisy" na těchto stránkách.

0289172339/0800
Sbírek pro konkrétní účely se můžete účastnit nejen odevzdáním příspěvku v neděli po bohoslužbách. Při zaslání peněz bankovním převodem napište, prosíme, do kolonky "Zpráva pro příjemce" své jméno a účel, na který peníze posíláte. Křesťanský web s informacemi o aktuálním dění i s úvahami nad ním
Deníčkový zápis diakonky starý 100 let
1.9.2019 15:00
Víte, kdo byly "diakonky"? Víte, ve kterém roce vlastně začala činnost České Diakonie, která byla předchůdkyní Diakonie Českobratrské církve evangelické, která začala svou činnost 1. června 1989? Máme pro Vás exklusivní deníkový zápis jedné z diakonek, který je starý sto let! Přečtěte s více zde.

1. zasedání 35. synodu ČCE
25.5.2019 20:45
Ve dnech 16.-18.5.2019 proběhlo 1. zasedání 35. synodu Českobratrské církve evangelické. Nabízíme informace o závěrech synodu a text poselství synodu.

Zpravodaj Diakonie Praha
10.5.2019 17:10
Pro ty, které zajímá práce středisek působících pod Diakonií Praha, nabízíme informace z pravidelného zpravodaje.

Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
13.8.2018 17:07
Součástí ČCE je i Diakonie. Záběr pomoci, který tato organizace nabízí, je široký. Nabízíme odkaz na informace o Středisku humanitární a rozvojové spolupráce.